Jak pomoci

Nejprve bych chtěl poděkovat za Váš zájem, že jste se na mé stránky podívali a přečetli si něco o mně a mém osudu. Věřím, že čím vyšší bude povědomí o této nemoci a čím více se o ní bude ve společnosti diskutovat, tím jednodušší bude v budoucnosti mé začlenění se do kolektivu. I to následně přispěje k mé životní soběstačnosti a vyrovnané psychice, k radosti, která nebude muset být vzácnou a tím i k důstojnému životu. Velmi pravděpodobně nebudu nikdy schopen samostatně chodit. Jako člověk na vozíčku to budu mít v životě těžší, a to už od nástupu do mateřské školy, přičemž přijetí do kolektivu, který bude vědět, jak na tom jsem, mi může mnohé usnadnit a podpořit moji sebejistotu. Proto děkuji, že jste zde, na mých stránkách, a že se zajímáte a případně si něco řeknete o této nemoci i doma se svými dětmi. Budu vděčný, když budete sdílet můj příběh i mezi své blízké, přátele a známé.

Obrovskou pomocí pro mě bude i finanční příspěvek, a to v jakékoli výši. Byť malá částka je velkou pomocí, protože jak se říká, i malé kapky tvoří velký déšť. S mou nemocí totiž budu celoživotně potřebovat nejrůznější pomůcky a rehabilitace, jejichž ceny se pohybují v řádech desítek až stovek tisíc. Bohužel to nejsou jednorázové položky, pomůcky se budou muset postupem času stále obměňovat s tím, jak budu růst.

Také rehabilitovat budu muset velmi často a většina cvičení není hrazena ze zdravotního pojištění. Nejvyšší efekt mají dlouhodobé rehabilitační pobyty, které je vhodné absolvovat opakovaně několikrát do roka. Jejich cena začíná na několika desetitisících za jeden takový pobyt. Bude nutné také zařídit bezbariérové bydlení, speciální auto, atd. Pro mou rodinu je toto dlouhodobě finančně nezvládnutelné.

Proto budu vděčný za pomoc a za šanci žít život s limity, ale přesto hodnotný, radostný a šťastný. Vím, že to nebude lehké, ale jsem připraven posouvat své limity až tam, kam mi to mé tělo dovolí a dost možná ještě o kousek dál. To je můj sen. Pokud se rozhodnete stát jeho součástí, budu vám vděčný, a tedy proto předem děkuji, za jakoukoli částku, kterou mě posouváte o kousek dále ke splnění tohoto snu.

Transparentní účet


2601804767/2010
IBAN: CZ72 2010 0000 0026 0180 4767
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Prohlédnout účet